°C

Świadczenie 300+ popularne wśród rodziców

fot. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
 

Świadczenie Dobry start, zwane powszechnie 300+, cieszy się sporym zainteresowaniem rodziców. Przypomnijmy, jest to świadczenie wynikające z rządowego programu. Jest wypłacane raz w roku rodzinom, na zakup wyprawki szkolnej w wysokości 300 zł na każde dziecko rozpoczynające nowy rok szkolny, bez względu na dochód.

– W naszej gminie ogromna większość osób, który mogli się o świadczenie ubiegać, skorzystała z możliwości jego odbioru. W sumie do beneficjentów trafiło 148 tysięcy złotych – informuje Małgorzata Musiałowska, wójt gminy Bledzew.

Programem jest objęty każdy uczeń, który nie ukończył 20 lat, lub 24 lat – jeśli ma orzeczenie o stopniu niepełnosprawności. Wyprawka szkolna 300+ nie przysługuje studentom, przedszkolakom i uczniom zerówki.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku