°C

Termomodernizacja Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze

Fot. Piotr Kuśnierz

50 milionów złotych – tyle będzie kosztować termomodernizacja i modernizacja systemu centralnego ogrzewania oraz oświetlenia w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze. Dziś oficjalnie władze województwa podpisały umowę z inwestorem.
– Inwestycje udało się sfinansować dzięki unijnemu wsparciu – mówi marszałek Elżbieta Polak:

Jak mówi prezes szpitala Marek Działoszyński, modernizacja dotychczasowych budynków przyniesie w przyszłości sporo oszczędności, a te będą potrzebne, bo szpital wkrótce otworzy Centrum Zdrowia Matki i Dziecka – Już szacujemy dodatkowe koszty utrzymania m.in. związane z opłatami za energię elektryczną – dodaje Działoszyński:
Marek Morawski z zabrzańskiej firmy, która zrealizuje inwestycje dodaje, że to spore wyzwanie dla jego pracowników.

Unia Europejska przeznaczyła na inwestycję 38 milionów złotych. Pozostała kwota to wkład własny szpitala.

 


- KAMPANIA SPOŁECZNA -

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku