°C

Wolontariat zmienia świat

Fot. Wojciech Olejarz/SOSW
 

Działania wolontariuszy zmieniają świat – dziś w Żaganiu obchodzono I Powiatowy Dzień Wolontariatu.

Imprezę zorganizowali Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Żaganiu i starostwo powiatowe.

– Podczas spotkania młodzi ludzie wraz z opiekunami opowiadali o tym, co dobrego robią – mówi wicestarosta Anna Michalczuk.

Mateusz Ryszawy jest uczniem Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Bolesława Chrobrego w Szprotawie. Wolontariusze z tej szkoły pomagają w lokalnych imprezach, wspierają chore dzieci, zorganizowali też akcję dla małych pacjentów oddziału pediatrycznego w szpitalu w Szprotawie.

– W spotkaniu udział wzięło osiem szkół podstawowych i ponadpodstawowych, które dzieliły się swoimi doświadczeniami – mówi Renata Socha, jedna z organizatorek, dyrektor specjalnego ośrodka.

Społeczność Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego również działa społecznie, włączając się w różne lokalne działania, ale przede wszystkim wspierając swoich podopiecznych i ich rodziny, przy ośrodku działa też Stowarzyszenie „Uśmiech Dziecka”.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku