°C

Bushcraft i survival w lubuskich lasach

rys. GDLP
 

Lasy Państwowe wyznaczyły specjalne obszary leśne o łącznej powierzchni ponad 65 tys. ha, gdzie miłośnicy bushcraftu i survivalu będą mogli uprawiać swoje hobby bez obaw o naruszenie ustawy o lasach. Pilotażowy program ruszył w kilkunastu regionach Polski. W Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie programem pilotażowym zostały objęte nadleśnictwa Karwin oraz Skwierzyna.

– Społeczność związana z bushcraftem i survivalem dawno apelowała o stworzenie miejsc, gdzie mogłaby spędzać czas w symbiozie z naturą – tłumaczy Wojciech Chochowski z Nadleśnictwa Skwierzyna.

 

 

Warunkiem skorzystania jest stosowanie się do zapisów regulaminu, który obowiązuje w każdym nadleśnictwie, w którym wdrażany jest program pilotażowy. Dodajmy, że w zielonogórskiej dyrekcji lasów w programie pilotażowym bierze udział Nadleśnictwo Lubsko.


- - - OGŁOSZENIE REDAKCJI - - -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku