°C

Skierka czwarty na mistrzostwach Europy. Do medalu zabrakło niewiele

fot. Jakub Lesiński
 

Medal był na wyciągnięcie ręki. Jakub Skierka z Towarzystwa Pływackiego Zielona Góra na czwartym miejscu podczas finałowej rywalizacji na dystansie 200 metrów stylem grzbietowym na pływackich mistrzostwach Europy na krótkim basenie.

Zawody odbywają się w Glasgow. Mistrzem został były zielonogórski pływak Radosław Kawęcki. Skierka jeszcze na 25 metrów przed meta był trzeci. Na ostatnim nawrocie popełnił błąd i to go kosztowało utratę miejsca na podium. Takiego zdania jest trenera zielonogórskiego pływaka – Jacek Miciul:

Skierka ukończył rywalizacje z czasem 1.50.51. Zielonogórzanin pobił swój rekord życiowy aż o 1.02 s. Jak skomentował swój występ? – W końcówce zabrakło mi sił – przyznał w rozmowie z nami:

Skierka ma jeszcze wystąpić w eliminacjach na 50 i 100 metrów stylem grzbietowym.

Maciej Noskowicz

Maciej Noskowicz
e-mail:
m.noskowicz@zachod.pl; dziennikarz działu sportowego Radia Zachód, Radia Zielona Góra, Radioporanka i Popołudniówki

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku