°C

NFZ uspokaja: metformina bezpieczna

fot. daniel sawicki
 

Nie ma zagrożenia w związku z domniemanym zanieczyszczeniem leku dla cukrzyków – metforminy. Taką informację przekazali przed chwilą krajowi konsultanci ds. leczenia chorób wewnętrznych i ds. leczenia chorób kardiologicznych na specjalnie zwołanej, w Lubuskim Oddziale NFZ, konferencji prasowej.

Dziś rano pojawiła się informacja, że metformina – lek dla osób leczących się na cukrzycę, może zawierać substancje wywołujące raka. Prof. Jacek Różański Krajowy konsultant w dziedzinie chorób wewnętrznych podkreśla, że nie ma żadnego zagrożenia dla osób zażywających regularnie lek metformina:

– Na razie nie ma informacji, by leki w Polsce były z zakażonej partii, ani jak duże jest zanieczyszczenie – zaznacza prof. Jarosław Kaźmierczak, krajowy konsultant ds. kardiologii:

W przypadku pytań pacjenci mogą kontaktować się z Lubuskim Oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia w Zielonej Górze.

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku