°C

O profilaktyce i leczeniu AIDS

Fot. Zofia Popielecka
 

Dziś w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze odbywają się lubuskie obchody Światowego Dnia Walki z AIDS.

Wydarzenie rozpoczęła konferencja, podczas której specjaliści mówili o zagrożeniach, które niesie ze sobą zarażenie wirusem. W konferencji uczestniczyli licealiście z lubuskich szkół średnich.

Doktor Joanna Dec-Pietrowska z Collegium Medicum UZ, mówi, że młodzi ludzie nadal nie mają wystarczającej wiedzy na temat AIDS:

Bartłomiej Patka, student kierunku lekarskiego na UZ, mówi, że bardzo ważne jest uświadamianie społeczeństwa, bo wiedza może uchronić przed zakażeniem:

Zbigniew Graczyk, nauczyciel w LO w Świebodzinie, mówi, że młodzież poza takimi konferencjami, powinna otrzymywać odpowiednią wiedzę w szkołach, np. podczas lekcji wychowawczych:

Warto wspomnieć, że podczas konferencji odbył się również test sprawdzający wiedzę uczestników na temat HIV i AIDS.

Każdego dnia w Polsce co najmniej trzy osoby dowiadują się, że są zakażone HIV

O profilaktyce i leczeniu AIDS Radio Zachód 13 sierpnia 2020

Według Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny liczba nowo wykrywanych zakażeń co roku przekracza w naszym kraju tysiąc. Od wdrożenia badań w kierunku HIV w 1985 r. do 31 lipca 2019 r. w Polsce rozpoznano 24 781 zakażeń HIV.

O profilaktyce i leczeniu AIDS Radio Zachód 13 sierpnia 2020

Na całym świecie zakażonych wirusem HIV jest 38 mln ludzi. W 2018 r. odnotowano 1,7 mln nowych zakażeń.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku