°C

Przetarg na remont mostu w Cigacicach

Fot. A. Steciąg
 

W połowie grudnia dowiemy się, kto wyremontuje tzw. stary most w Cigacicach. Władze powiatu zielonogórskiego ogłosiły właśnie przetarg na remont drogi powiatowej Zielona Góra - Sulechów wraz z remontem mostu na Odrze.

Pieniądze na ten cel pochodzą z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Aby po nie sięgnąć, powiat musiał jednak ponownie przejąć zarówno most, jak i wiodącą do niego drogę.

– Zmieniły się bowiem przepisy i Zielona Góra nie mogłaby już skorzystać z tego funduszu – wyjaśnia Mirosław Andrasiak, członek zarządu powiatu zielonogórskiego:

 

Na remont starego mostu w Cigacicach wraz z wiodącą do niego drogą powiatową starostwo w Zielonej Górze otrzymało 15 mln złotych. Zdaniem Mirosława Andrasiaka, to wystarczająca kwota, aby znaleźć dobrego wykonawcę i rozstrzygnąć przetarg już za pierwszym razem:

 

Otwarcie ofert przetargowych na remont mostu w Cigacicach nastąpi 16 grudnia. Władze powiatu zielonogórskiego chcą rozpocząć tą inwestycję wiosną przyszłego roku.

 

 

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku