°C

Wyłoniono zwycięzców Zielonego mata

Z. Krzysztofiak
 

W Zielonej Górze rozegrano ostatni tegoroczny turniej szachowy dla dzieci i młodzieży "Zielony Mat". W grupie A (dla zawodników zaawansowanych) zwyciężył Wojciech Jabłoński przed Mikołajem Lisieckim i Olafem Lewandowskim (wszyscy z Zielonej Góry). W grupie B (dla początkujących) triumfował Jakub Mrózek (Zielona Góra) przed Julią Gancarz (Gubin) i Łukaszem Franczykiem (Zielona Góra).

Podsumowano też całoroczny cykl 4 turniejów „Zielonego Mata”. Sklasyfikowano 123 zawodniczek i zawodników. Wśród chłopców medale otrzymali: Olaf Lewandowski, Mikołaj Lisiecki i Jacek Skrzypczak (wszyscy Zielona Góra). Wśród dziewcząt zwyciężyła Kaja Kalinowska przed Julią Gancarz (obie Gubin) i Natalią Cichoń (Zielona Góra). O turnieju mówi sędzia zawodów Zdzisław Krzysztofiak:

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku