°C

37-latek odpowie za włamania do samochodów w Żaganiu

fot. Lubuska Policja
 

Policjanci zatrzymali 37-latka podejrzanego kilkanaście kradzieży z włamaniem do samochodów na terenie Żagania (Lubuskie). Straty pokrzywdzonych są szacowane na kilkadziesiąt tys. zł – poinformował w poniedziałek Arkadiusz Szlachetko z Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu.

Zgodnie z przedstawionymi zarzutami mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

„37-letni włamywacz został pozbawiony wolności na rok i sześć miesięcy. Ma to związek z karą za wcześniejsze przestępstwa”

– przekazał Szlachetko.

Po zgłoszeniach od mieszkańców o licznych włamaniach do aut, podejrzany został szybko ustalony przez żagańskich policjantów, jednak ukrywał się i początkowo był nieuchwytny. Dzięki pracy operacyjnej kryminalni zatrzymali go w miniony piątek.

Podczas przeszukań miejsc, w których przebywał, znaleziono cześć skradzionego mienia. Z aut zabierał wszelkie wartościowe przedmioty. Policja nadal ustala, ilu dokładnie kradzieży mógł dokonać.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku