°C

Amadeus zagra Telemanna w Żarach

UM Żary
 

W Żarach odbędzie się cykliczny Koncert Telemannowski. Tym razem utwory mistrza baroku wykona znakomity zespół. To Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus pod dyrekcją Agnieszki Duczmal.

– Co dwa lata mamy Konkurs Telemanowski młodzieży polskiej i niemieckiej. Tę przestrzeń między konkursami wypełniamy natomiast Koncertem Telemenowskim. Dzieje się to zawsze w pierwszy weekend grudnia – informuje Ireneusz Brzeziński z urzędu miasta w Żarach.

Na dzisiejszy organizatorzy zapraszają do szkoły muzycznej. Oprócz utworów Georga Philippa Telemenna, będzie można usłyszeć dzieła Ludwiga van Beethovena, Leva Knippera i Antonina Dvořáka. Początek koncertu Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia Amadeus pod dyrekcją Agnieszki Duczmal o godzinie 17.00. Wstęp jest wolny.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku