°C

Rozpoczyna się Adwent

Adwent / fot.Pixabay
 

W niedzielę w Kościele katolickim rozpoczyna się okres Adwentu, czyli radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie. W mediach społecznościowych po raz kolejny prowadzona będzie akcja internautów #Roraty.

„Akcja ma zachęcać do duchowego przeżywania tego czasu” – tłumaczy rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ksiądz Paweł Rytel-Andrianik. Duchowny wyjaśnił, że akcja polega na publikacji w mediach społecznościowych zdjęć, materiałów wideo i krótkich relacji z mszy św. roratnich, odprawianych w czasie Adwentu w kościołach i kaplicach w całej Polsce. „Celem nadrzędnym jest zachęta do uczestnictwa w mszach świętych i duchowego przygotowania do Bożego Narodzenia” – powiedział ksiądz Paweł Rytel-Andrianik.Msza święta roratnia poświęcona jest Najświętszej Maryi Pannie.

W czasie Adwentu przy ołtarzach w kościołach zapalane są kolejno cztery świece, które symbolizują cztery niedziele tego okresu. „Księża biskupi zapraszają do duchowego przeżycia Adwentu, a tym samym do dobrego przygotowania się do Bożego Narodzenia. Podkreślają, że pomoże w tym m.in.uczestnictwo w roratach, rekolekcjach adwentowych i przedświąteczna spowiedź. Ważne, żeby w tym czasie pamiętać o osobach ubogich, samotnych i wszystkich potrzebujących” – powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku