°C

Wyburzanie zabytkowej wieży w Nowej Soli

Fot. Marek Turowski.
 

Dziś rozpoczęło się wyburzanie zabytkowej wieży, która znajduje się na terenie byłej Nowosolskiej Fabryki Nici „Odra”. To początek dużej inwestycji na tym terenie. Pierwotnie budynek miał zostać wyremontowany, a swoją siedzibę miały znaleźć tam instytucje kultury i stowarzyszenia.

Ekspertyza wykazała jednak, że obiekt grozi zawaleniem i nie można tam przeprowadzać żadnych prac. – Dla nas jest to rutynowe działanie i wieża szybko zniknie z tego obszaru – powiedział Wojciech Burda, przedstawiciel firmy budowlanej:

Budowa nowej wieży ma kosztować ponad milion złotych. Natomiast w ramach rewitalizacji byłej fabryki „Odra” powstaną tam nowe ulice, parkingi i oświetlenie oraz sieć kanalizacyjno – wodociągowa. Na tym terenie działa około 80 podmiotów gospodarczych. Całość inwestycji pochłonie około 17 milionów złotych.


- - - OGŁOSZENIE REDAKCJI - - -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku