°C

Koledzy z pracy cię pochwalą. Za pośrednictwem… aplikacji

Fot. Ikona aplikacji Teamstack (materiały prasowe firmy Astec)
 

W jaki sposób zachęcić pracowników do wzajemnej pomocy i współpracy w grupie? Na rozwiązanie wpadła zielonogórska firma Astec, która zleciła stworzenie odpowiedniej aplikacji. Zadaniem zajęło się trzech studentów Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Jak mówi jeden z twórców aplikacji, programista Michał Przygocki, zasady działania Teamstacka są bardzo proste:

 

Michał Wendrowski, dyrektor komercyjny w zielonogórskiej firmie Astec, mówi, że ich przedsiębiorstwo cyklicznie organizuje staże dla studentów. – Najlepsi mają szansę na zatrudnienie i pracę przy ciekawych projektach – dodaje.

Ze współpracy z zielonogórskim biznesem cieszy się także Michał Doligalski, prodziekan ds. studenckich Uniwersytetu Zielonogórskiego, który podkreśla, że to doskonała szansa dla studentów na rozwój własnych pomysłów i zdobycie ciekawego doświadczenia zawodowego. Jego zdaniem tworzenie aplikacji m.in. motywacyjnych to odpowiedź na zapotrzebowanie współczesnego biznesu.

Teamstack raz w tygodniu pyta każdego z pracowników, kto w ostatnim czasie był mu najbardziej pomocny. Na tej podstawie tworzony jest ranking, a zwycięzcy są publicznie ogłaszani w każdy poniedziałek. Wyniki są lajkowane i komentowane przez pracowników.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku