°C

Będzie likwidacja szkoły w Golinie

Herb Jasienia
 

Radni gminy Jasień podjęli uchwałę o zamiarze likwidacji szkoły w Golinie. Jest to szkoła filialna. Uczęszcza do niej 24 uczniów, wliczając przedszkolaków.

– Nauka w tej placówce nie jest dobra ani dla uczniów, ani dla nauczycieli, ani dla samorządu – tłumaczy Andrzej Kamyszek, burmistrz Jasienia:

 

 

Większość z 24 uczniów, którzy uczęszczają do szkoły w Golinie, jest do placówki dowożona. Tymczasem mieszkańcy z Golina wożą swoje dzieci do szkoły w Jasieniu. To tu trafią uczniowie z Golina, jeśli szkoła zostanie zlikwidowana. Burmistrz zapowiada, że zaoszczędzone na likwidacji pieniądze będą w całości zainwestowane w oświatę.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku