°C

Miliony dla lubuskich firm

fot. K.Rak
 

Trzy lubuskie firmy podpisały dziś w Wydziale Zamiejscowym Urzędu Marszałkowskiego umowy o unijne dofinansowanie innowacyjnych projektów. Łączna kwota dofinansowania dla lubuskich przedsiębiorców opiewa na ponad 6 mln złotych.

W ramach całego programu Osi Priorytetowej 1 – Gospodarka i innowacje do rozdysponowania było ponad 800 mln zł. – Mamy nadzieję, że ten program zachęci kolejne firmy do wdrażania nowoczesnych rozwiązań – mówi Marcin Jabłoński, członek zarządu województwa lubuskiego:

Jedną z lokalnych firm, która skorzystała z możliwości dofinansowania swojego projektu jest Browar Witnica. Dzięki przyznanym środkom firma stworzy całkowicie nowe produkty, m.in. bezglutenowe. Mówi Zdzisław Czyrka, prezes zarządu Browaru Witnica:

Inne firmy z Lubuskiego, które również zyskały unijne wsparcie to „Tokar CNC Technology” z Mierzęcina i „Perceptus” z Zielonej Góry.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku