°C

Wkrótce przetarg na modernizację stadionu

Fot. K. Rak
 

Gorzów szykuje się do przetargu na wykonawcę modernizacji stadionu lekkoatletycznego przy ul. Krasińskiego. Miasto dostało na ten cel 5,5 mln dotacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Jest już umowa w tej sprawie.

– Stadion w końcu staje się rzeczywistością – mówi prezydent miasta, Jacek Wójcicki. I dodaje, że to nie koniec starań miasta o inne dofinansowania:

Informację o dotacji dla Gorzowa przywiozła już w lipcu europoseł PiS Elżbieta Rafalska:

Oprócz samej modernizacji zainwestować trzeba będzie także w tzw. ” wyposażenie ruchome”. Stadion ma być dostosowany do skoku w dal, rzutów technicznych i wielu innych dyscyplin. 

Obecnie przygotowywana jest dokumentacja projektowa, a ogłoszenie przetargu zaplanowano na pierwszy kwartał przyszłego roku. Stadion przy Krasińskiego powinien być gotowy do 2022 roku.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku