°C

W Chróściku paliła się hałda śmieci

https://www.facebook.com/998klodawa
 

Dziewięć zastępów Straży Pożarnej gasiło w nocy pożar na składowisku odpadów w dzielnicy Chróścik w Gorzowie Wlkp. Zapaliła się jedna z hałd śmieci – poinformował oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP w Gorzowie Bartłomiej Mądry.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do strażaków we wtorek o godz. 2.41. W akcji brało udział prawie 40 strażaków zawodowych i ochotników wspieranych przez pracowników zakładu utylizacji odpadów i ich sprzęt.

Pożar objął część jednej z hałd odpadów komunalnych. Strażakom udało się szybko opanować płomienie. Na miejscu kończy się dogaszenie tlących się jeszcze śmieci, by zapobiec ponownemu ich zapaleniu. Odpady są przerzucane przy użyciu ciężkiego sprzętu i zalewane wodą.

Jak przekazał Mądry, przyczyna pożaru nie została dotąd ustalona. Przed miesiącem strażacy również gasili pożar śmieci na tym składowisku.

Bez strat materialnych i uszczerbku na zdrowiu zakończyły się nocne działania służb ratunkowych – informuje z kolei INNEKO.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku