°C

V Gorzowskie Zaduszki

Fot. K.Rak
 

Po raz piąty w Teatrze im. Juliusza Osterwy zorganizowano Gorzowskie Zaduszki. W tym roku uroczystość poświęcona została „Pamięci spoczywających na Cmentarzu Świętokrzyskim” przy ul. Warszawskiej.

Zaduszki te zawsze mają charakter patriotyczny. – Mam nadzieję, że na stałe wpiszą się w kalendarz miejskich uroczystości i będą kontynuowane przez kolejne pokolenia – mówi Grażyna Wojciechowska, prezes Fundacji „Czysta Woda” – głównego organizatora imprezy:

W uroczystości wzięli udział Pionierzy oraz Dzieci Wojny. Nie zabrakło nauczycieli i uczniów gorzowskich szkół. Emilia i Natalia z Liceum Katolickiego pomagały także przy organizacji wydarzenia:

Program artystyczny otworzył koncert Dawida Pajdzika w ramach realizacji stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Gorzowa. Publiczności ten rodzaj muzyki bardzo przypadł do gustu:

Gorzowskie Zaduszki swoim patronatem objął prezydent Jacek Wójcicki.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku