°C

Studenci UZ z brązem

Fot. Uniwersytet Zielonogórski
 

Studenci Uniwersytetu Zielonogórskie z brązowym medalem na Integracyjnych Mistrzostwach Polski w Goalballu.

Goalball to dyscyplina, którą uprawiają osoby niewidome lub niedowidzące. Przez długi czas studenci UZ ćwiczyli w hali sportowej po to, aby w Bydgoszczy zdobyć trzecie miejsce. Ewa Sapeńko z Uniwersytetu Zielonogórskiego mówi, że była to czwarta edycja zawodów, w których wzięło udział 7 uczelni wyższych z całego kraju:

 

Ewa Sapeńko dodaje, że goalball jest trudną dyscypliną, dlatego trzecie miejsce studentów zielonogórskiej uczelni jest dużym sukcesem:

Warto dodać, że ze studentami pracowała Marta Dalecka ze Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Zielonogórskiego.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku