°C

A18 będzie; a węzeł Wymiarki?

fot. Porozumienie A18
 

Samorządy zlokalizowane wzdłuż drogi nr 18, Olszyna - Krzyżowa, od wielu lat zabiegały o modernizacje trasy i doprowadzenie jej parametrów do standardu autostrady. Zabiegi te przyniosły skutek, bo rozstrzygnięto już niektóre przetargi na przebudowę drogi. Samorząd Wymiarek zabiegał jednak jeszcze o budowę węzła autostradowego, bo jest on potrzebny miejscowym przedsiębiorcom, głównie hucie szkła.

– Niestety, nasze zabiegi zakończyły się fiaskiem, choć jest pewna nadzieja na rozwiązanie problemu – informuje Lech Miszewski, wójt Wymiarek.

Lech Miszewski podkreśla, że w sytuacji, gdy rozstrzygane są przetargi na przebudowę drogi nr 18, to szanse na budowę węzła znacznie maleją. Jedyną nadzieją Wymiarek zostaje więc tzw. droga alternatywna, która biegłaby po śladzie drogi leśnej.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku