°C

Akcja „Dzieci do dzieci” z ZE nr 3 w Zielonej Górze

Fot. A. Steciąg
 

Zbierają bajki i książki dla dzieci, robią własnoręcznie kolorowe zakładki i piszą listy motywacyjne, a wszystko z myślą o małych pacjentach Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze.

W Zespole Edukacyjnym nr 3 w Zielonej Górze trwa akcja „Dzieci do dzieci”. Od kilku tygodni uczniowie, rodzice, a także nauczyciele szkoły na os. Pomorskim zbierają książki, które trafią przed świętami na oddział pediatryczny zielonogórskiego szpitala.

– Wszystkie nasze dary trafią na specjalną półkę i będą mogły być wypożyczane przez małych pacjentów – mówi pomysłodawczyni akcji Wioletta Wilińska:

 

Oprócz tego, uczniowie biorący udział w akcji przygotowują też kolorowe zakładki, które zostaną dołączone do książek, a także piszą listy do pacjentów oddziału dziecięcego, aby dodać im otuchy i wesprzeć w leczeniu:

Akcję „Dzieci do dzieci” wspiera Dorota Konopacka, dyrektorka Zespołu Edukacyjnego nr 3 w Zielonej Górze. Jak mówi, uczniowie jej szkoły biorą udział w tego typu przedsięwzięciach już od najmłodszych lat:

Dodajmy, że do akcji organizowanej w szkole na os. Pomorskim przyłączyli się także uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Zielonej Górze. Wszystkie zebrane przez nich książki dla dzieci, wykonane własnoręcznie zakładki, a także listy motywacyjne jeszcze przed świętami trafią do małych pacjentów zielonogórskiego szpitala.

 

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku