°C

Żarska młodzież rozmawiała o ekologii

Fot. Organizatorzy konferencji
 

Blisko 100 licealistów z Żar w poniedziałek uczestniczyło w ekologicznej konferencji.

Spotkanie, które odbyło się w Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Prusa, zorganizował Michał Raszel, student i społecznik, który pochodzi z Żar:

O ekologii opowiadali przedstawiciele nadleśnictwa Lipinki, Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Marszowie, Fundacji Natura Polska, Lubuskiego Alarmu Smogowego, Stowarzyszenie Eko-Lubusz, wystąpili młodzi aktywiści z Bolesławca, Oskar Król, prezes inicjatywy młodzieżowej My, Polska i studentka Weronika Niewiadomska.

– Żary mają wysoki współczynnik śmiertelności, problemem są nowotwory, dlatego ekologia jest tak ważna – podkreśla Michał Popko, uczeń pierwszej klasy Liceum Ogólnokształcącego im. B. Prusa.

Michał Popko to zaangażowany młody społecznik, współorganizator lokalnych pikiet ekologicznych i młodzieżowego strajku klimatycznego.

Wydarzenie zorganizowane zostało w ramach Młodych on-life, przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego i powiatu żarskiego.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku