°C

Udaremniono przemyt ponad 47 kg bursztynu

Fot. PAP/Darek Delmanowicz
 

Ponad 47 kilogramów bursztynu ukrytego w zbiorniku paliwa próbował wwieźć do Polski 54-letni Ukrainiec. Miał go zamiar sprzedać na zachodzie Europy. Szacunkowa wartość towaru to ponad 166 tys. zł. Wobec mężczyzny zostało wszczęte postępowanie karno-skarbowe.

Jak poinformowała w poniedziałek rzeczniczka Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej mjr Elżbieta Pikor do zdarzenia doszło w niedzielę na przejściu granicznym w Korczowej. Ukraiński kierowca ciężarowego MAN-a, chcąc wjechać z Ukrainy do Polski, stawił się do kontroli granicznej.

„Funkcjonariusze ujawnili skrytkę konstrukcyjną w zbiorniku paliwa. Okazało się że w schowku ukrytych jest 26 woreczków z zawartością nieobrobionego bursztynu. Łączna jego waga to 47,40 kg.”

– wyjawiła mjr Pikor.

Dodała, że Ukrainiec przyznał się do próby przemytu nieopodatkowanego jantaru.

„Tłumaczył, że ukrył bursztyn w zbiorniku paliwa i miał nadzieję, że przemyt nie zostanie odkryty. Twierdził, że legalny przywóz do Polski bursztynu wiązałby się z koniecznością uiszczenia wysokich należności przywozowych, a jego na to nie stać”

– wyjawiła rzeczniczka.

Udaremniono przemyt ponad 47 kg bursztynu Radio Zachód 13 sierpnia 2020

⬆ Fot. PAP/Darek Delmanowicz

Mężczyzna zamierzał odsprzedać bursztyn z zyskiem na zachodzie Europy.

Wobec obcokrajowca zostało wszczęte postępowanie karno-skarbowe. Sprawę przejęła KAS. Postępowanie będzie prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Radymnie.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku