°C

Zatrzymania i zarzuty usiłowania zabójstwa

 

Gorzowscy policjanci zatrzymali 9 osób w związku z brutalnym pobiciem 30 - latka przy ul. Mikołajczyka w Gorzowie. Do zdarzenia doszło w miniony piątek. Na miejscu szybko pojawiło się kilka patroli.

Pokrzywdzony trafił pod opiekę lekarzy. Do sprawy powstała specjalna grupa operacyjno-śledcza. Rezultatem ich działań były zatrzymania na terenie całego województwa sześciu osób w wieku od 20 do 39 lat.

Policjanci  zabezpieczyli m. in. siekierę i broń, która zostanie poddana szczegółowym badaniom. Pięć osób usłyszało zarzuty związane z usiłowaniem zabójstwa. Grozi im kara pozbawienia wolności nie krótsza niż 8 lat, kara 25 lat lub nawet dożywotnie pozbawienie wolności. Zatrzymanie tych osób nie zakończyło działań policji. Funkcjonariusze ustalili, że kolejne trzy osoby mogą mieć związek z tym przestępstwem. Ich rola jest wyjaśniana przez śledczych. Po przesłuchaniach okaże się jakie usłyszą zarzuty.
Czynności są prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Gorzowie – informuje policja.

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku