°C

Będzie więcej pieniędzy na budowę szpitala dziecięcego w Zielonej Górze

fot. Pixabay
 

Są dodatkowe miliony na budowę szpitala dziecięcego w Zielonej Górze! Decyzję o przeznaczeniu na ten cel kolejnych 20 mln złotych podjął właśnie sejmik województwa lubuskiego.

Jak zaznacza marszałek Elżbieta Polak, dzięki temu łatwiej będzie wyłonić wykonawcę inwestycji i rozstrzygnąć drugi już przetarg na budowę Centrum Zdrowia Matki i Dziecka:

 

Marszałek Elżbieta Polak zapewnia, że budżet województwa nie straci na wydaniu dodatkowych milionów złotych na budowę szpitala dziecięcego w Zielonej Górze.

Jak mówi, cała ta kwota zostanie bowiem zrefundowana z funduszy unijnych:

 

Centrum Zdrowia Matki i Dziecka ma powstać na terenie Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze. Pierwszy przetarg, który miał wyłonić wykonawcę tej inwestycji, zakończył się fiaskiem. Oferty złożone na kolejny przetarg też są wyższe, niż zakładano.

Prezes szpitala Marek Działoszyński, nie kryje więc zadowolenia z decyzji sejmiku województwa:

 

Dodajmy, że radni sejmiku przeznaczyli też dodatkowe 2,3 mln złotych na budowę bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Gorzowie. Także i przy tej inwestycji jest bowiem poważny problem z wyłonieniem wykonawcy prac budowlanych.

 

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku