°C

Wybitna eseistka odwiedzi Słubice

collegium polonicum2
 

Inga Iwasiów, polska literaturoznawczyni, krytyk literacki, poetka i prozaiczka przyjedzie do Słubic. Spotka się z czytelnikami w bibliotece Collegium Polonicum. Jest autorką opowiadań, tomików poetyckich, a przede wszystkim rozlicznych rozpraw i esejów.

– Inga Iwasiów będzie u nas promować swoją najnowszą książkę – informuje Agnieszka Bockmann, kierownik biblioteki Collegium Polonicum.

 

Inga Iwasiów spotka się ze studentami Collegium Polonicum, będzie też otwarte spotkanie z autorką. – Nas cieszą warsztaty, które poprowadzi tak wybitna autorka – informuje Ewa Bielewicz – Polakowska, rzeczniczka Collegium Polonicum.

 

Inga Iwasiów była pomysłodawczynią oraz przewodniczącą kapituły Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej „Gryfia”, mającej na celu m.in. promowanie twórczości kobiet. Zasiadła też w kapitule Poznańskiej Nagrody Literackiej im. Adama Mickiewicza. Jest członkiem Rady Doskonałości Naukowej I kadencji. Spotkanie z Ingą Iwasiów odbędzie się 28 listopada, a następnego dnia przewidziano warsztaty.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku