°C

Rozmawiali o depresji i jej skutkach

Fot. Pixabay
 

Konferencję dotyczącą depresji i samobójstw zorganizowało starostwo żagańskie w ramach Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego.

Statystyki dotyczące samobójstw są zatrważające. W Polsce codziennie 15 osób odbiera sobie życie, w tym 12 mężczyzn – mówi Irena Karolewska ze starostwa żagańskiego.

Jednym z głównych wykładowców był wojewódzki konsultant w zakresie psychiatrii, dr n. m. Władysław Sterna.

O tym jak wygląda depresja u młodzieży, jak wspierać młodych, jak zapobiegać tej chorobie oraz ją leczyć opowiadała psycholog i terapeuta zawodowy, Małgorzata Aszyk. 

Na spotkanie przyszedł również jeden duchowny, ksiądz Andrzej Kramer z parafii w Jabłonowie i Jeleninie, z dekanatu Żagań:

Ksiądz podkreśla, że rola duchownych jest szczególna – to misja, której częścią jest wspieranie parafian w trudnych sytuacjach. Stąd warto zdobywać wiedzę m. in. na temat chorób psychicznych i społecznych problemów.

I stąd też zainteresowanie księdza konferencją.


- - - OGŁOSZENIE REDAKCJI - - -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku