°C

Odłóż smartfon i żyj

Fot. Zofia Popielecka
 

Właśnie takie hasło pojawiło się przy przejściach dla pieszych w Świebodzinie.

Mieszkańcy miasta postanowili, że hasła mogą zwrócić uwagę na problem, który wielokrotnie doprowadził do potrącenia. Osoby zapatrzone w ekrany telefonów, ze słuchawkami na uszach są zagrożeniem nie tylko dla siebie, ale również dla pojazdów, które nie zawsze zdążą zareagować. Bartłomiej Gordzelewski, pomysłodawca haseł przy przejściach dla pieszych, mówi, że pomysł zrodził się z codziennych obserwacji społeczeństwa:

 

Marcin Ruciński z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie, mówi, że ważna jest edukacja, dlatego policja wspiera pomysł z hasłami przy przejściach dla pieszych, ale również zachęca do rozmów z najmłodszymi na temat bezpieczeństwa:

 

Nauczyciel Dariusz Wojtala dodaje, że każdego dnia obserwuje wśród młodzieży problem uzależnienia od telefonów, który prowadzi do braku ostrożności, właśnie dlatego przyłączył się do stworzenia haseł przy przejściach dla pieszych:

Hasło “Odłóż smartfon i żyj” jest dopiero początkiem akcji edukacyjnej mieszkańców.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku