°C

V Lubuski Sejmik Turystyczny

Fot. A. Steciąg
 

"Turystyka otwarta - turystyka dla wszystkich" - takie hasło towarzyszyło dzisiejszym obradom V Lubuskiego Sejmiku Turystycznego.

W sali kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego zebrali się przedstawiciele branży turystycznej, przedsiębiorcy, samorządowcy i leśnicy.

Jak mówi Jadwiga Błoch, szefowa Lubuskiej Organizacji Turystycznej i główna organizatorka obrad, tematów do omówienia na tegorocznym sejmiku było bardzo dużo:

Jacek Janowski z Polskiej Organizacji Turystycznej podkreśla, że województwo lubuskie, ze względu na swoje położenie i walory przyrodnicze, jest coraz częstszym celem podróży turystów z kraju i z zagranicy:

Ryszard Skonieczek, wójt gminy Lubrza, zaznacza, że rozwój turystyki to dla wielu samorządów wielka szansa na rozwój gospodarczy.

– Na razie mocno w to inwestujemy, ale mamy nadzieję, że te wydatki zaczną nam się zwracać – mówi Skoneczek:

Dodajmy, że w trakcie dzisiejszego spotkania wręczono też tradycyjnie Lubuskie Perły Turystyczne. W tym roku otrzymały je: Stowarzyszenie Geopark Łuk Mużakowa, Pałac w Wiechlicach oraz Lubuskie Muzeum Wojskowemu w Drzonowie. Nagrodę specjalną przyznano parkowi rozrywki Majaland w Kownatach.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku