°C

Umowa na przebudowę A18 podpisana!

Fot. A. Steciąg
 

Na tę wiadomość kierowcy czekali kilkanaście lat! Jest wreszcie umowa na przebudowę 22-kilometrowego odcinka drogi A18 w naszym regionie i dostosowanie jej do parametrów autostrady.

Umowę podpisano dziś uroczyście w siedzibie lubuskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Zielonej Górze. Dyrektor oddziału Marek Langer podkreśla, że wykonawcę inwestycji udało się wyłonić w drugim przetargu, kończąc w ten sposób ponad 13-letnie zabiegi o przebudowę tej drogi:

 

Przebudowa pierwszego odcinka A18 i dostosowanie go do parametrów autostrady kosztować będzie ponad 250 mln złotych, a wykonawcą inwestycji będzie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów KOBYLARNIA S.A., które w drugim przetargu zaproponowało najniższą cenę.

Prezes spółki Andrzej Ładyński zapewnia, że po zakończeniu prac droga, nazywana złośliwie przez kierowców „najdłuższymi schodami współczesnej Europy”, zmieni się nie do poznania:

 

Rafał Weber, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury, podkreśla, że A18 to jedna z najważniejszych dróg w tej części Polski i ministerstwu bardzo zależało na jej przebudowie:

 

Z podpisania umowy na pierwszy etap przebudowy drogi A18 w naszym regionie zadowolony jest także wicewojewoda Wojciech Perczak:

 

Paweł Lichtański, burmistrz Iłowej, przypomina, że samorządowcy z powiatów żarskiego i żagańskiego od wielu lat zabiegali o remont i przebudowę drogi A18.

– Dobrze, że udało się to doprowadzić do szczęśliwego zakończenia – podkreśla:

 

Zakończenie prac na pierwszym odcinku remontowanej A18, od węzła Żary Zachód aż do Iłowej, zaplanowane jest na drugą połowę 2022 roku.

W najbliższym czasie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Zielonej Górze ogłosi natomiast przetarg na II etap inwestycji – tym razem dotyczyć on będzie 11-kilometrowego odcinka od granicy państwa w Olszynie do węzła Żary.

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku