°C

Pierwsza taka hipotermia w kraju

fot. Bartosz Schaefer
 

Po raz pierwszy w kraju zastosowali hipotermię w karetce.

Szpital Uniwersytecki od miesiąca w swojej karetce neonatologicznej posiada sprzęt do hipotermii noworodków. Lekarze mieli okazję zastosować go po raz pierwszy, kiedy w Nowosolskim szpitalu urodziło się dziecko z niedotlenieniem mózgu. Karolina Polanin, lekarz w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze mówi, że noworodka należało przewieźć do szpitala we Wrocławiu, a transport w stanie hipotermii był dla niego jedyną szansą:

 

Marzena Michalak-Klos, kierownik Klinicznego Oddziału Neonatologii Szpitala Uniwersyteckiego, mówi, że hipotermia w karetce umożliwia szybką reakcję, która może uratować życie małych pacjentów:

 

Dorota Tomaszewska, pielęgniarka neonatologiczna, która brała udział w pierwszym takim transporcie w kraju, mówi, że było to wyjątkowe wydarzenie ze względu na uratowanie noworodka:

 

Przypomnijmy, że sprzęt neonatologiczny trafił do karetki neonatologicznej miesiąc temu i został użyty po raz pierwszy w kraju przez zielonogórskich lekarzy.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku