°C

CBA bada szkody wyrządzone kolejowej spółce

 

Funkcjonariusze CBA zabezpieczają w Zielonej Górze dokumenty i sprzęt elektroniczny w związku ze śledztwem dotyczącym wyrządzenia znacznej szkody majątkowej spółce Przewozy Regionalne. Podobne działania prowadzone są także w innych miejscach w kraju.

Przeszukania i zatrzymania rzeczy w firmach zajmujących się usługami serwisowymi i naprawczymi lokomotyw, wagonów i ich elementów, w tym, m.in. silników i skrzyni biegów prowadzone są na  terenie kilku województw. Chodzi o firmy świadczące usługi dla przewoźników kolejowych z terenu niemal całej Polski.

Dokumentacja zabezpieczana jest tekże w: Przewozach Regionalnych, Szybkiej Kolei Miejskiej i Urzędzie Transportu Kolejowego. Działania prowadzone są w 11 miejscach, między innymi w Zielonej Górze, Warszawie, Poznaniu, Szczecinie, Olsztynie i Gdyni.

Czynności  realizowane są w oparciu o postanowienia wydane przez Prokuraturę Okręgową w Bydgoszczy. Funkcjonariusze CBA zabezpieczają dokumentację i sprzęt elektroniczny w związku z prowadzonym śledztwem w sprawie wyrządzenia znacznej szkody majątkowej Przewozom Regionalnym.

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku