°C

Stelmet znów zwycięski! Pokonał na wyjeździe MKS

fot. Jacek Białogłowy
 

Koszykarze Stelmetu Enei BC Zielona Góra wygrali na wyjeździe z MKS-em Dąbrowa Górnicza 97:81 w środowym meczu PLK.

Pierwsza kwarta dla miejscowych – 27:20. Później Stelmet wziął się za odrabianie strat. W drugiej partii zwyciężył 28:18 i na pierwszą połowę schodził prowadząc w meczu 48:45.

Trzecia kwarta była świetna w wykonaniu zielonogórzan, którzy wygrali ją aż 29:12! Przed ostatnią partią ekipa trenera Żana Tabaka prowadziła na Śląsku różnicą dwudziestu punktów – dokładnie 77:57.

W czwartej kwarcie przewaga Stelmetu nieco stopniała. Ostatecznie zielonogórzanie wygrali w Dąbrowie Górniczej 97:81, chociaż ostatnia partia dla MKS-u – 24:20.

Punkty dla Stelmetu: Radić 20, Hakanson 16, Ponitka 12, Gordon 11, Zyskowski i Meier – po 10, Zamojski 8, Koszarek 6, Thomasson 4. Traczyk, Góreńczyk i Mąkowski – nie grali.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku