Polub Radio Zachód także na Facebooku!

Stelmet znów zwycięski! Pokonał na wyjeździe MKS

Koszykarze Stelmetu Enei BC Zielona Góra wygrali na wyjeździe z MKS-em Dąbrowa Górnicza 97:81 w środowym meczu PLK.

Pierwsza kwarta dla miejscowych – 27:20. Później Stelmet wziął się za odrabianie strat. W drugiej partii zwyciężył 28:18 i na pierwszą połowę schodził prowadząc w meczu 48:45.

Trzecia kwarta była świetna w wykonaniu zielonogórzan, którzy wygrali ją aż 29:12! Przed ostatnią partią ekipa trenera Żana Tabaka prowadziła na Śląsku różnicą dwudziestu punktów – dokładnie 77:57.

W czwartej kwarcie przewaga Stelmetu nieco stopniała. Ostatecznie zielonogórzanie wygrali w Dąbrowie Górniczej 97:81, chociaż ostatnia partia dla MKS-u – 24:20.

Punkty dla Stelmetu: Radić 20, Hakanson 16, Ponitka 12, Gordon 11, Zyskowski i Meier – po 10, Zamojski 8, Koszarek 6, Thomasson 4. Traczyk, Góreńczyk i Mąkowski – nie grali.