°C

43-latek z dwoma promilami gnał przez Tursk prawie setką

Fot. Lubuska Policja

Jak się po raz kolejny okazało, nie każdy wziął sobie do serca prostą zasadę: „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”. 43-letni kierowca audi mając ponad 2 promile, pędził w terenie zabudowanym z prędkością 92 km/h przy ograniczeniu do 40 km/h. Jego podróż została w porę przerwana przez sulęcińskich policjantów.

Do zdarzenia doszło 10 listopada w miejscowości Tursk. Pomiar jednego z pojazdów wykazał przekroczenie prędkości. Kierowca nie zatrzymał się jednak na pierwsze wezwanie policjantów, a dopiero po krótkim pościgu.

Zatrzymany miał ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. 43-latek za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym i kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości stracił prawo jazdy.

Dodatkowo, za jazdę na tzw. podwójnym gazie kodeks karny przewiduję karę nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku