°C

W Sulechowie zlikwidowano nielegalny salon gier

Fot. Izba Administracji Skarbowej w Zielonej Górze
 

Policjanci funkcjonariusze KAS zlikwidowali nielegalny salon gier hazardowych, który działał w Sulechowie w pow. zielonogórskim. Znajdowały się w nim cztery automaty – poinformowała w środę Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

„Do salonu wpuszczane były tylko osoby znane i zaufane. Miejsce to zostało namierzone przez dzielnicowych z Sulechowa. Podczas wtorkowej akcji policjanci i funkcjonariusze KAS zabezpieczyli cztery automaty, które jak się okazało nie posiadały stosownych badań na zgodność z wymogami dla urządzeń hazardowych, a lokal nie miał stosownej koncesji”

– powiedziała Stanisławska.

Dodała, że urządzenia zostały zabezpieczone w magazynie Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gorzowie, który będzie prowadził postępowanie karne skarbowe w stosunku do urządzającego nielegalne gry oraz właściciela lokalu.

Zgodnie z Kodeksem karnym skarbowym, za nielegalną organizację gier hazardowych grozi grzywna i do trzech lat więzienia. W przypadku automatów grzywna może sięgnąć nawet 100 tys. zł od jednego urządzenia – co wynika z zapisów Ustawy o grach hazardowych.

Z wysoką karą pieniężną musi liczyć się również osoba, która wynajmuje lub wydzierżawia lokal pod nielegalne automaty do gier hazardowych.

Stanisławska przypomniała, że prawo do organizacji gier hazardowych mają tylko podmioty realizujące monopol państwa. Lokalizację takiego miejsca musi zatwierdzić dyrektor właściwej miejscowo izby administracji skarbowej. Lokal, w którym odbywają się gry hazardowe nie może być bliżej niż 100 metrów od szkół, miejsc kultu religijnego czy innych ośrodków gry.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku