°C

Areszt dla mężczyzny podejrzanego o usiłowanie gwałtu

redakcja gorzowska
 

Na trzy miesiące trafił do aresztu 25-latek podejrzany o usiłowanie gwałtu na 30-letniej kobiecie. Do przestępstwa doszło we wtorek na Fabrycznej. Mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia – poinformowała  prokuratura.

„25-letni mieszkaniec Gorzowa usłyszał zarzut usiłowania zgwałcenia pokrzywdzonej. Podczas składania wyjaśnień przyznał, że zaatakował kobietę, ale zaprzeczył, by chciał ją zgwałcić. Nie potrafił przy tym wytłumaczyć motywu swojego postępowania. W piątek sąd uwzględnił nasz wniosek o jego tymczasowe aresztowanie” – powiedziała PAP Prokurator Rejonowy w Gorzowie Wlkp. Agnieszka Hornicka-Mielcarek.

Dodała, że do gwałtu nie doszło dzięki interwencji kilku mężczyzn, którzy usłyszeli krzyki 30-latki i ruszyli jej na pomoc. Obezwładnili napastnika i oddali go w ręce wezwanych na miejsce policjantów.

25-latek zaatakował kobietę we wtorek wieczorem na błoniach nad Wartą, na wysokości skrzyżowania ulic Fabrycznej i Waryńskiego. Ofiarę z powierzchowną raną głowy pogotowie zabrało do szpitala.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku