°C

Trudny budżet przed Krosnem

Krosno Odrzańskie
 

Budżetowe wyzwanie przed samorządami. Władze gmin tworzą właśnie budżety na rok 2020 i mają w większości poważne problemy z jego konstrukcją. Znacznie wzrosną bowiem wydatki, a w niektórych miejscach spadną wpływy.

– Zrównoważenie budżetu będzie trudne – przyznaje Marek Cebula, burmistrz Krosna Odrzańskiego.

 

 

Marek Cebula wskazuje, że przestanie też obowiązywać ograniczenie cen energii, co spowoduje, że za wiele usług samorząd zapłaci więcej. Mniejsze będą też centralne dopłaty do funduszu sołeckiego, a miasto musi tę różnicę pokryć. Burmistrz Krosna Odrzańskiego ocenia, że w tej sytuacji samorząd będzie musiał poszukać oszczędności na ok. 2 mln złotych.


- KAMPANIA SPOŁECZNA -

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku