°C

Jak zadbać o zdrowie psychiczne dzieci?

Fot. PIxabay
 

Polska zajmuje drugie miejsce na świecie, a województwo lubuskie drugie miejsce w kraju, pod względem liczby samobójstw wśród dzieci i młodzieży...

Jak poprawić te zatrważające statystyki i zadbać o zdrowie psychiczne uczniów – na ten temat dyskutowano dziś w Zielonej Górze, podczas konferencji zorganizowanej przez Urząd Marszałkowski i Instytut Edukacji Pozytywnej.

Szefowa instytutu, Małgorzata Nowicka, podkreśla, że dane dotyczące autoagresji i samobójstw wśród dzieci i młodzieży są bardzo niepokojące.

– Stąd potrzeba poważnej rozmowy o tym problemie – dodaje:

 

Jak zaznacza Małgorzata Nowica, spotkania z nauczycielami, pedagogami szkolnymi, psychologami i terapeutami pracującymi z dziećmi i młodzieżą, to część ogólnopolskiego programu „Myślę pozytywnie”, realizowanego od czterech lat ze środków Narodowego Programu Zdrowia.

Jego celem jest wsparcie i promocja działań profilaktycznych, które zmniejszą skalę problemów psychicznych wśród najmłodszych:

 

W dzisiejszym spotkaniu wzięła udział m.in. Marzenna Hozakowska, wicedyrektorka Zespołu Szkół Ekologicznych w Zielonej Górze, która przyznaje, że coraz więcej dzieci zmaga się z różnego rodzaju problemami psychicznymi i wymaga specjalnego wsparcia:

 

Dodajmy, że w ogólnopolskim programie „Myślę pozytywnie” bierze udział ok. 250 szkół z całego kraju, w tym także 10 placówek z województwa lubuskiego.

 

 

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku