°C

Kadeci ślubowali w Rzepinie

fot. S. Kordyjalik
 

62 uczniów klas mundurowych Zespołu Szkół w Rzepinie złożyło dziś przysięgę. Na placu przed rzepińskim ratuszem, w obecności kompanii honorowej 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej i orkiestry wojskowej z Żagania, uczniowie wypowiedzieli słowa przysięgi.

– Dla naszej placówki to ważna, ale i tradycyjna już uroczystość – informuje Ewa Winiarczyk, dyrektor Zespołu Szkół w Rzepinie.

 

 

Na ślubowaniu rzepińskich kadetów stawiło się liczne grono wojskowych. – Taką chwilę, jak ta, pierwsze ślubowanie wojskowe, pamięta się całe życie – mówił kontradmirał Mirosław Jurkowlaniec, dowódca 3. Flotylli Okrętów w Gdyni.

 

 

Dodajmy, że przysięgę kadetów Zespołu Szkół przed odświętnie ustrojonym ratuszem, obserwowała duża grupa mieszkańców Rzepina.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku