°C

Konserwatorzy badają żagański kościół

Fot. Jan Mazur
 

Trwają prace konserwatorskie i budowlane na terenie zabytkowego zespołu poaugustiańskiego w Żaganiu.

Natalia Pawłowska, kierownik prac konserwatorskich podkreśla, że to pierwszy etap kompleksowego remontu obiektu. W zakres prac wchodzą: pełna konserwacja ołtarza głównego wraz z częścią prezbiterialną kościoła, empora z balustradą, boczna klatka schodowa i szafa organowa.

Prowadzone są również badania i konsultacje:

Remont kościoła obejmuje też roboty budowlane na zewnątrz obiektu. O zakresie prac mówi ksiądz kanonik Władysław Tasior, proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Żaganiu:

Jak już informowaliśmy, w kuli znajdowała się kapsuła czasu, która datowana jest na 1809 rok. Znajdowały się w niej dokumenty i monety pochodzące z tamtego okresu. 


- KAMPANIA SPOŁECZNA -

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku