°C

Z seniorami o badaniach profilaktycznych

Fot. A. Branicka NFZ
 

Narodowy Fundusz Zdrowia zachęca mężczyzn do wykonywania badań profilaktycznych. Jak zawsze w listopadzie, lubuski oddział NFZ prowadzi akcję Movember, której symbolem są m.in. wąsy, mające przypominać mężczyznom o konieczności zbadania np. prostaty czy jąder.

W tym roku adresatami akcji są przede wszystkim seniorzy, którzy – wiele przypadkach – mają już za sobą walkę z nowotworami.

– Zależy nam na tym, żeby także i oni wykonywali te badania, a przy okazji namawiali do tego młodszych mężczyzn np. w swojej rodzinie – mówi Piotr Bromber, dyrektor lubuskiego NFZ-tu:

 

Zbigniew Banaszak, słuchacz Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Zielonej Górze przyznaje, że wstyd to dla wielu mężczyzn jedna z największych barier stojąca na drodze do badań profilaktycznych.

Jak mówi, trudno z tym walczyć, ale trzeba to robić:

 

Dodajmy, że dziś w Zielonogórskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku odbyło się specjalne spotkanie seniorów z przedstawicielami lubuskiego NFZ. Finał i podsumowanie tegorocznej akcji Movember odbędzie się w tym samym miejscu, pod koniec listopada.

 

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku