°C

Dotacja Euroregionu „Sprewa – Nysa – Bóbr” dla szkół pogranicza

Fot. Anna Chyła.
 

2,5 miliona złotych unijnej dotacji otrzyma polsko - niemiecki projekt "Młodzi rzemieślnicy - razem dla pogranicza". Strona niemiecka, czyli Centrum Innowacji Techniki w Forst przeznaczy z tego 500 tysięcy złotych na organizację szkoleń. Resztę nowosolskie starostwo wykorzysta przede wszystkim na modernizację pracowni specjalistycznych w szkołach średnich nr 2 i 4 w Nowej Soli.

– Chcemy poprawić jakość kształcenia zawodowego w tych placówkach – powiedział Waldemar Wrześniak wicestarosta nowosolski:

Wcześniej w ramach realizacji planu poprawy jakości kształcenia zawodowego wykonano prace remontowe w miejscowym Liceum Ogólnokształcącym i Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4, a obecnie trwa modernizacja pracowni w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Soli.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku