°C

To już oficjalne: Lindback na dwa lata w Falubazie!

fot. Falubaz Zielona Góra
 

Potwierdziły się wcześniejsze doniesienia medialne. Antonio Lindback nowym żużlowcem Stelmetu Falubazu Zielona Góra. Szwed podpisał z zielonogórskim klubem dwuletni kontrakt.

Urodziny w Brazylii Szwed przez ostatnie cztery sezony reprezentował barwy GKM-u Grudziądz. Miniony sezon nie był dla żużlowca udany. Lindback osiągnął średnią 1,516. W Zielonej Górze chce odzyskać formę sprzed kilku sezonów. 

To żużlowiec z cennym doświadczeniem. Wierzę, że jego wyniki dowiodą, że to był ważny i potrzebny transfer, który nieco odświeży strukturę naszej drużyny – mówił prezes klubu Wojciech Domagała. 

Lindback przyjął dziką kartę i będzie stałym uczestnikiem cyklu Grand Prix. 

„Zawsze myślałem o Falubazie, jako o bardzo profesjonalnym klubie. Za każdym razem, gdy przyjeżdżałem do Zielonej Góry na mecz zawsze duże wrażenie robili na mnie żywiołowi kibice. To, jak się zachowywali, jak wspierali drużynę – to fantastyczne. To ważne, kiedy czuje się wsparcie kibiców. Wtedy jazda jest jeszcze przyjemniejsza, a oni popychają cię do lepszej jazdy. Jeśli chodzi o zielonogórski tor, zazwyczaj był on podobny i mi pasował. Cieszę się więc z tego kontraktu, bo podobają mi się tutaj ludzie, tor i wszystko jest ok. Chcę tu po prostu być.

Chciałbym być jednym z liderów Falubazu, ale wiem, że to nie będzie łatwe. Tu jest silna ekipa, świetni żużlowcy – mam nadzieję, że to też pomoże mi stać się jeszcze lepszym zawodnikiem. To tak jest – jeśli jeździsz w silnej drużynie to łatwiej jest zrobić ci krok do przodu. Jestem z tego bardzo zadowolony” – mówi AL po podpisaniu umowy.

A oto oficjalna wypowiedź nowego żużlowca Stelmetu Falubazu:

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku