°C

Pozbyć się folii ogrodowych i worków po nawozach – Krzeszyce

Pixabay
 

O wszechobecności plastiku alarmują ekolodzy, wśród przeciętnych mieszkańców także rośnie świadomość szkodliwości plastiku dla środowiska naturalnego.

W Krzeszycach władze gminy chcą przystąpić do Narodowego Programu Ochrony Środowiska, który chce sfinansować zebranie i utylizację m.in. folii ogrodowych i worków plastikowych po nawozach sztucznych. Ale chęć pozbycia się niepotrzebnego, a szkodliwego plastiku, muszą zgłosić gminie poszczególni rolnicy – mówi Marta Buczkowska z Urzędu Gminy Krzeszyce. Deklaracje o ilości niepotrzebnego plastiku należy zgłaszać w Urzędzie Gminy w Krzeszycach.

komunikat UG Krzeszyce

UWAGA ROLNICY !!!
Inwentaryzacja folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej
Gmina Krzeszyce zamierza przystąpić do Programu priorytetowego „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej” ogłoszonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Do złożenia wniosku o dofinansowanie konieczne jest zinwentaryzowanie odpadów rolniczych objętych programem, muszą być posegregowane wg. rodzaju:
– folia rolnicza czarna, tunelowa ogrodnicza,
– folia po balotach sianokiszonek,
– siatki do owijania balotów,
– worki po nawozach,
– sznurki rolnicze,
– opakowania typu BIG-BAG.
W związku z powyższym, rolnicy z terenu Gminy Krzeszyce zainteresowani odbiorem wyżej wymienionych odpadów, mogą składać zgłoszenia o rodzajach i ilości posiadanych odpadów na moment złożenia deklaracji.
Zgłoszenia można pobrać w Urzędzie Gminy Krzeszyce (sekretariat) oraz na stronie
UG Krzeszyce http://www.krzeszyce.pl/content.php…
Zgłoszenia należy złożyć w terminie do 30 listopada 2019 r. w siedzibie Urzędu Gminy Krzeszyce, sekretariat, decyduje data wpływu do urzędu.
Jednocześnie zwracamy uwagę, że zadanie będzie realizowane w momencie uzyskania dofinansowania ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.
Odbiór będzie odbywał się w wyznaczonych punktach na terenie Gminy Krzeszyce
Terminy planowanej zbiórki oraz odbioru zostaną ustalone i podane do wiadomości.

Opakowania po środkach ochrony roślin nie będą odbierane gdyż te odpady należy oddać do sklepu, w którym zakupiono dany środek.
W razie pytań bądź wątpliwości kontakt pod nr tel.:
Marta Buczkowska, tel.: 957573161 w. 31, 605055654

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku