°C

Efektowne zwycięstwo Stelmetu z Parmą!

fot. Jacek Białogłowy
 

W koszykarskich rozgrywkach VTB - druga wygrana Stelmetu BC Zielona Góra. W hali CRS zielonogórski zespół pokonał Parmę Perm 106:88.

To był świetny, intensywny mecz, w którym oba zespoły przez 40 minut biły się na całego. Stelmet przez większą część spotkania prowadził, le na przełomie 3 i 4 karty nagle z 12-punktowej przewagi(67-55) zrobiły się 4 punkty różnicy(75-71). Wtedy do akcji wkroczyli Przemysław Zamojski i grający genialne zawody Joe Thomasson, po których akcjach Stelmet zamknął mecz.

Brawa dla Thomassona, który grał najlepsze spotkanie w Stelmecie, znakomite zawody zagrał też Drew Gordon, który pod koszem toczył wyniszczający fizycznie pojedynek z gwiazdą rywali – Arnettem Moultrie. Gordon wygrał w zdobyczach punktowych 18-17 i w zbiórkach 13-8. Poza tym doprowadził rywala do frustracji i Moultri, który zaczął mecz bardzo dobrze z biegiem czasu już tak dobrze sobie nie radził.

Stelmet teraz chwilę odpocznie, a  już w sobotę zmierzy się z HydroTruckiem Radom w PLK.

 

Punkty dla Stelmetu Enea zdobyli:

Thomasson 21
Gordon 18
Zyskowski 15
Meier 12
Zamojski 12
Ponitka 11
Hakanson 11
Radic 6
Koszarek 0

Przebieg meczu:
I 29:24
II 24:23
III 20:17
IV 33:24

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku