°C

Maciej Jankowski rządzi w Nowej Soli

Fot: Piotr Wiśniewski
 

Wojewoda lubuski powołał dzisiaj nowego włodarza Nowej Soli. Było to konieczne po tym, jak po 17 latach Wadim Tyszkiewicz zrezygnował ze stanowiska prezydenta miasta wybierając start w wyborach do senatu. Do czasu przedterminowych wyborów w Nowej Soli miastem pokieruje Maciej Jankowski.

Jak powiedział nam wojewoda Władysław Dajczak, osoba piastująca takie stanowisko musi mieć przede wszystkim doświadczenie samorządowe.

My zapytaliśmy nowego komisarza Nowej Soli, jakie będą jego pierwsze kroki na nowym stanowisku i czy widzi jakieś problemy, którymi warto zając się na początek w mieście.

Maciej Jankowski to był poseł AWS i przewodniczący zielonogórskiej „Solidarności”. Był również burmistrzem Kożuchowa. Ten ostatni urząd piastował przez dwa lata od 1990 roku.

Kilka tygodni temu mówiliśmy, że kandydatura Macieja Jankowskiego jest jedyną rozpatrywaną do pełnienia funkcji komisarza w Nowej Soli.

Jest wniosek o powołanie komisarza w Nowej Soli

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku