°C

Przekraczali granice językowe na UZ

Na zdj. dr Marek Kuczyński, konferencja językowa 05.11.2019, fot. Łukasz Brodzik
 

Ponad 150 uczniów szkół podstawowych, średnich i studentów z województwa lubuskiego uczestniczyło w konferencji językowej pt. "Przekraczaj Granice", zorganizowanej na Uniwersytecie Zielonogórskim.

Prelekcję z dyskusją poprowadził dr Marek Kuczyński – wykładowca filologii angielskiej i autor wielu książek z zakresu skutecznej nauki języków obcych. Oprócz ciekawostek przekazywał także młodzieży krótkie recepty na to, jak opanować nieznane słownictwo i konstrukcje językowe:

Uczestnicy konferencji podkreślali, że nauka języków obcych jest bardzo potrzebna w dzisiejszym świecie:

Konferencja została zorganizowana przez Fundację Angeli Terrae, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej oraz Młodzieżową Agencję Informacyjną MAIKA, a projekt pt. „Edukacja młodzieży w zakresie skutecznej nauki języków obcych”, w ramach którego odbyła się konferencja finansowany jest ze środków Miasta Zielona Góra.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku