°C

Żary opuszczają aglomerację

fot. AZ
 

Miasto Żary wystąpiło z Aglomeracji Zielonogórskiej. Powstałe w 2012 roku stowarzyszenie prowadzi działalność na terenie gmin i powiatów związanych z Zieloną Górą. Do zadań Aglomeracji Zielonogórskiej należy m.in. promocja terenów inwestycyjnych, stref gospodarczych i parków technologicznych, pozyskiwanie nowych inwestorów czy przyjmowanie priorytetów w zakresie infrastruktury komunikacyjnej. W szczytowym okresie do stowarzyszenia należało ponad 20 samorządów.

– Dziś sytuacja jest inna, i samorządy samodzielnie prowadzą skuteczną działalność na rzecz pozyskiwania inwestorów czy środków pomocowych. Dlatego nasz udział w stowarzyszeniu nie jest już ważny – informuje Olaf Napiórkowski, zastępca burmistrza Żary.

 

 

Dodajmy, że Żary początkowo były ważnym członkiem Aglomeracji Zielonogórskiej. Na początku działalności stowarzyszenia, jego wiceprzewodniczącym był ówczesny burmistrz Żar, Wacław Maciuszonek.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku