°C

Dąb „Ecki” w Skwierzynie

fot. Jeremi Kowalski UMiG Skwierzyna
 

Kilka dni temu mieszkańcy Skwierzyny, upamiętnili osobę niemieckiego wiceburmistrza Bernau bei Berlin Eckharda Illge.

Eckhard Illge w ramach swojej pracy zajmował się między innymi kulturą i sportem. Od roku 1996 roku był odpowiedzialny za współpracę miedzy miastami partnerskimi w szczególności ze Skwierzyną. Jego zaangażowanie w rozwój partnerski miedzy tymi miastami zaowocowało w postaci różnych imprez kulturalno- sportowych takich jak cykliczne „Międzynarodowe Kulturalno- Sportowe Spotkania Bernau bei Berlin – Skwierzyna ”. Organizowane były również spotkania i wymiana młodzieży polsko-niemieckiej. Dlatego też jednemu z wiekowych dębów rosnącemu  w centrum Skwierzyny, nadano imię „Ecki” – mówi dyrektor Międzyrzeckiego Ośrodka Kultury Maciej Zawidzki:

Eckhard Illge zmarł w ubiegłym roku po ciężkiej chorobie w wieku 62 lat. Drzewo z gatunku dąb szypułkowy, rośnie u zbiegu ulic Marszałka Józefa Piłsudskiego i 2-go Lutego.

fot. Jeremi Kowalski UMiG Skwierzyna


- - - OGŁOSZENIE REDAKCJI - - -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku